Dziś sobota , 18 sierpnia 2018 r. imieniny: Bogusława, Bronisława, Ilony

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ PALMOWĄ - 25.03.2018 R.

  1. Zaczynający się tydzień nazywany jest przez chrześcijan „Wielkim”, bo będą się w nim dokonywać wielkie wydarzenia zbawcze. Zachęcajmy się więc wzajemnie do udziału w nabożeństwach wielkotygodniowych. Niedzielą Palmową rozpoczynamy obchody Wielkiego Tygodnia, którego centrum jest Triduum Sacrum: Wielki Czwartek Wieczerzy Pańskiej, Wielki Piątek Męki Pańskiej, Wielka Sobota – Wigilia Paschalna i sama Wielkanoc.

  2. Wielki Czwartek upamiętniamy wydarzenia Ostatniej Wieczerzy, odkrywamy na nowo godność kapłana i uczymy się modlitwy o jedność. Bez intensywnej, żywej więzi, komunii człowieka z Bogiem niemożliwa jest jedność między ludźmi. Liturgia Wieczerzy Pańskiej w naszej Bazylice o godz. 18:00, podczas której kandydaci zostaną ustanowieni ministrantami, ministranci młodsi, ministrantami starszymi. Adoracja Pana Jezusa w ciemnicy w ciszy do godz. 22:00. Również spowiedź św. do 22:00.

  3. Liturgia Wielkiego Piątku z adoracją Krzyża i ucałowaniem relikwiarza z kamieniem z Góry Kalwarii o godz. 18:00. W tym dniu nie sprawujemy Eucharystii. Nabożeństwo Męki Pańskiej kończy się złożeniem Pana Jezusa do grobu. Adoracja i spowiedź św. do godz. 24:00. (przeczytać program). W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.

  4. W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów od godz. 9:00 do 14:00 co pół godziny.

  5. Liturgia Wielkiej Soboty rozpocznie się poświęceniem ognia na zewnątrz Bazyliki przy figurze Matki Bożej Królowej o godz. 18:00. Na liturgię światła przynosimy świece. Liturgia światła wypełniona tajemniczą i przejmującą ciszą, przygotowuje Kościół do Wigilii Paschalnej, do radości z nowego życia, do bycia świadkiem Zmartwychwstałego.

  6. Parafialny Zespół Caritas w kruchcie Bazyliki rozprowadza świece wielkanocne, chlebki, baranki i kartki świąteczne. Można również składać dary materialne do kosza, który wystawiony jest przed prezbiterium. W Caritasie można nabywać książkę „Królowa Polski o wielu obliczach” oraz nagranie książki „Polska jest jedna” Sługi Bożego Kard. Stefana Wyszyńskiego. Kupując w Caritasie wspomagamy ubogich.

  7. Osobom, które złożyły swoje dary i ofiary na suknię i korony dla Matki Bożej dziękujemy i w dalszym ciągu prosimy o składanie osobistych darów. Niech każdy ma swój osobisty wkład w tym dziejowym wydarzeniu. Każdy dar jest odnotowywany w Księdze Koronacyjnej. Za dary i ofiary serdecznie dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

  8. Msza św. członków Kół Żywego Różańca i spotkanie w sali katechetyczne (wymiana tajemnic różańcowych) ze względu na święta będzie w Niedzielę Miłosierdzia Bożego o godz. 15:oo.

  9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

  10. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.


„Gdy wjechał do Jerozolimy, poruszyło się całe miasto i pytano: Kto to jest?”. Idźmy i głośmy, że Chrystus z miłości do nas poniesie męczeńską śmierć, aby nam wysłużyć zbawienie.

Odsłon: 93