Dziś poniedziałek , 23 lipca 2018 r. imieniny: Sławy, Sławosza, Żelisławy

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA - 26.11.2017 R.

 1. Dziś uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Czas rachunku sumienia. Czy przez kolejny rok życia staliśmy się lepsi, dojrzalsi, czy w nas jest więcej miłości do Boga i bliźnich ?

 2. Za tydzień pierwsza niedziela Adwentu – rozpoczęcie nowego roku liturgicznego, czasu oczekiwania na nadejście Jezusa Chrystusa, naszego Zbawiciela. Na sumie poświęcimy opłatki wigilijne.

 3. W dniach od 27 listopada do 2 grudnia przeżywamy Tydzień Słowa Bożego.

 4. W tym tygodniu czcimy w czwartek – wspomnienie św. Andrzeja Apostoła.

 5. Msza św. w intencji Ojczyzny i Narodu Polskiego w czwartek o godz. 18:00.

 6. W pierwszy piątek przez cały dzień wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz możliwość spowiedzi św. od godz. 7:oo – 8:oo oraz od 15:oo – 19:oo. Msza św. Stowarzyszenia Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci w piątek o godz. 15:00, po Mszy św. wspólna modlitwa.

 7. W pierwszą sobotę odwiedzimy chorych w ich domach od godz. 9:oo. Po Mszy św. o godz. 18:oo nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi i Różaniec Fatimski. Zapraszamy.

 8. Msza św. Kół Żywego Różańca w przyszłą niedzielę o godz. 15:oo, po Mszy św. spotkanie w sali katechetycznej.

 9. W zakrystii można nabywać kalendarz parafialny na rok 2018 w cenie 10 zł.

 10. Modlitwy wypominkowe za naszych zmarłych codziennie do końca listopada o godz. 17:30. Można jeszcze składać wypominki. Za wiernych polecanych w wypominkach modlimy się przez cały listopad, w niedzielę i święta 15 minut przed sumą, w każdy drugi wtorek miesiąca sprawujemy w ich intencji Mszę św. Modlitwa za zmarłych przy pomniku Męczenników II Wojny Światowej po Mszy św. o godz. 18:00.

 11. Osobom, które złożyły swoje dary na suknię i korony dla Matki Bożej dziękujemy i w dalszym ciągu prosimy o składanie osobistych darów. Niech każdy ma swój osobisty wkład w tym dziejowym wydarzeniu. Każdy dar jest odnotowywany w Księdze Koronacyjnej. Dziękujemy za ofiary na potrzeby AWSD w Szczecinie. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

 13. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia zdrowia i obfitości Bożego błogosławieństwa.


Błogosławieństwo Boga, które otrzymamy przez posługę kapłana, niech będzie dla nas umocnieniem w codziennym wyznaniu: „Pan Jezus jest moim Pasterzem i Królem”.

Odsłon: 326