Dziś poniedziałek , 23 lipca 2018 r. imieniny: Sławy, Sławosza, Żelisławy

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 24.09.2017 R.

 1. Chrystus, jak siewca z przypowieści, każdego dnia w glebę naszych serc wsiewa ziarno słowa Bożego. Warto zastanowić się nad dziś usłyszaną Ewangelią i zapytać siebie, jakiego rodzaju glebą jesteśmy my sami?

 2. W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominać: w poniedziałek – bł. Władysława z Gielniowa, w środę – św. Wincentego a Paulo, w czwartek – św. Wacława, w piątek – Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w sobotę – św. Hieronima.

 3. Msza św. o beatyfikację Sługi Bożego Stefana Kard. Wyszyńskiego w czwartek o godz. 18:oo.

 4. Wszystkich lektorów i ministrantów zapraszamy na zbiórkę w sobotę o godz. 11:oo.

 5. Osobom, które złożyły swoje dary na suknię i korony dla Matki Bożej dziękujemy i w dalszym ciągu prosimy o składanie osobistych darów. Niech każdy ma swój osobisty wkład w tym dziejowym wydarzeniu. Każdy dar jest odnotowywany w Wielkiej Księdze Koronacyjnej. Za dary i ofiary serdecznie dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

 6. W czwartek, 28 września br. o godz. 15:oo w ramach Międzynarodowej Akcji „Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata” będzie miała miejsce modlitwa w intencji pokoju na świecie. Koronka do Bożego Miłosierdzia będzie odmawiana również w naszej parafii w dwóch miejscach: przy Bramie Portowej pod przewodnictwem Małych Rycerzy Miłosiernego Serca Pana Jezusa i przy al. Wyzwolenia, róg Obr. Stalingradu - przy wejściu do Galerii Kaskada - członków Kół Żywego Różańca i Stowarzyszenia Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci. Zapraszamy do modlitwy.

 7. W piątek, 29 września na godz. 19:oo zapraszamy do naszej Bazyliki na koncert SERVE BONE w wykonaniu studentów Akademii Sztuki w Szczecinie. Wstęp wolny.

 8. W sobotę, 30 września na godz. 18:30 zapraszamy na koncert w wykonaniu Chóru chłopięco – męskiego z Frankfurtu i Chóru chłopięcego ze Szczecina. Wstęp wolny.

 9. W dniu 7 października odbędzie się wielka modlitwa „Różaniec do granic” Nasz dekanat ma miejsce modlitwy w Kołbaskowie. Program, modlitwy jest wywieszony w gablocie i wyłożony na stoliku pod chórem. Osoby chętne na wyjazd prosimy o zapisywanie się zakrystii. Wyjazd autokarem w sobotę, 7 października o godz. 9:45. Koszt 10 zł.

 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

 11. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.


Niech błogosławieństwo Boże umocni nas w gorliwym głoszeniu Ewangelii Chrystusowej.

Odsłon: 183